ביקורות לקוחותפאניר - גבינה הודית

כל הביקורות נכתבו על ידי לקוחות שהזמינו באתר בלבד
לקוח/ה שקנו באתר
דוד סילורה
26/11/2023

ביטול

פאניר – גבינה הודית

150 גרם
פאניר, או גבינת קוטג' הודית, היא גבינה טרייה ומרוכזת טעמים המשמשת חומר גלם מרכזי במטבח ההודי , מרכיבים: חלב ניגר, חומץ, אין חומרים משמרים, ללא סוכר וללא גלוטן ,יש להחליף מים לגבינה כל שלושה ימים פאניר - גבינת הדגל של האוכל ההודי פאניר, הידוע גם בשם גבינת קוטג', הוא מוצר חלב רחב הידוע ומאוד אהוב המחזיק מקום מיוחד במטבח הודי. זוהי גבינה פשוטה ולא מורכבת המיוצרת על ידי הכנסה של מיץ לימון או חומר אסידי אחר, שמייצרת קרום רך וקרמי. לפניר היסטוריה עשירה הנמשכת מאות שנים, והמקור שלו כאמור בתת-היבשת הודית. הפופולריות שלו נובעת מטעמו המתוק והדליקטסי ומיכולתו לספוג את טעמי התבלינים והרכיבים שמבושלים איתו. הוא מרכיב בסיסי במגוון מנות הודיות מסורתיות, שהוא מוסיף אלמנט קרמי ועשיר בחלבון לכמה מנות צמחוניות ובשריות. המרקם החזק והקרמי שלו הופך אותו לבחירה אידיאלית לצלייה, טיגון או סירוגין, משום שהוא שומר על צורתו במהלך הבישול בלי להתפרק, פניר נמצא בשימוש רב במסעדות הודיות ובמנות הודיות פופולריות כמו באטר פניר מסאלה, פלאק פניר וטיקה מסאלה. גמישותו מאפשרת לו להיות מוסף למרקים, סלטים, כריכים ואפילו מנות מתוקות. מה מיוחד בפאניר? יכולתו של הפניר להשתלב בצורה מושלמת עם מגוון רחב של טעמים. הוא משמש כאינסטורמנט אנמי הסופג בקלות את התבלינים הארומטיים, הגראם מסאלה, והקארי ההודי הקרמי והעשיר המאפיין את המטבח הודי. זאת הפכה את פניר לבחירה מצוינת ליצירת מנות מאוזנות ומפתיעות קולינרית, תוספת החלבון הגבוהה שלו הופכת אותו לאהוב במיוחד על מחפשי הפיתרון הצמחוני. הפאניר אינו מתואר רק על פי טעמו הטוב אלא גם על פי יתרונותיו התזונתיים. הוא מקור מעולה לסידן, פוספורוס וויטמינים, מה שהופך אותו לתוספת בריאה לתפריט היומי שלנו. בשל רמת הנתרן נמוכה והאפס של לקטוז, הפניר מועדף גם על ידי אלה הסובלים מהגבלות תפריט או אי סבלנות ללקטוז. בשנים האחרונות, פניר זכה לפופולריות שלא נגמרת מעבר לתת-היבשת ההודית והפך לרכיב נפוץ ומוערך במטבחים בינלאומיים. טעמו הקרמי והגמישות שלו נותים לשפים רעיונות קולינרים חדשים ולמאכלים אהובים מסביב לעולם תוספת מפתיעה ומרעננת מומלץ להזמין בכל מסעדה הודית. ניתן לקרוא עוד על פניר בויקיפידיה - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%A8
39.00 

תיאור

פאניר, או גבינת קוטג’ הודית, היא גבינה טרייה ומרוכזת טעמים המשמשת חומר גלם מרכזי במטבח ההודי , מרכיבים: חלב ניגר, חומץ, אין חומרים משמרים, ללא סוכר וללא גלוטן
,יש להחליף מים לגבינה כל שלושה ימים
פאניר – גבינת הדגל של האוכל ההודי
פאניר, הידוע גם בשם גבינת קוטג’, הוא מוצר חלב רחב הידוע ומאוד אהוב המחזיק מקום מיוחד במטבח הודי. זוהי גבינה פשוטה ולא מורכבת המיוצרת על ידי הכנסה של מיץ לימון או חומר אסידי אחר, שמייצרת קרום רך וקרמי. לפניר היסטוריה עשירה הנמשכת מאות שנים, והמקור שלו כאמור בתת-היבשת הודית. הפופולריות שלו נובעת מטעמו המתוק והדליקטסי ומיכולתו לספוג את טעמי התבלינים והרכיבים שמבושלים איתו.
הוא מרכיב בסיסי במגוון מנות הודיות מסורתיות, שהוא מוסיף אלמנט קרמי ועשיר בחלבון לכמה מנות צמחוניות ובשריות. המרקם החזק והקרמי שלו הופך אותו לבחירה אידיאלית לצלייה, טיגון או סירוגין, משום שהוא שומר על צורתו במהלך הבישול בלי להתפרק, פניר נמצא בשימוש רב במסעדות הודיות ובמנות הודיות פופולריות כמו באטר פניר מסאלה, פלאק פניר וטיקה מסאלה. גמישותו מאפשרת לו להיות מוסף למרקים, סלטים, כריכים ואפילו מנות מתוקות.

מה מיוחד בפאניר?

יכולתו של הפניר להשתלב בצורה מושלמת עם מגוון רחב של טעמים. הוא משמש כאינסטורמנט אנמי הסופג בקלות את התבלינים הארומטיים, הגראם מסאלה, והקארי ההודי הקרמי והעשיר המאפיין את המטבח הודי. זאת הפכה את פניר לבחירה מצוינת ליצירת מנות מאוזנות ומפתיעות קולינרית, תוספת החלבון הגבוהה שלו הופכת אותו לאהוב במיוחד על מחפשי הפיתרון הצמחוני.

הפאניר אינו מתואר רק על פי טעמו הטוב אלא גם על פי יתרונותיו התזונתיים. הוא מקור מעולה לסידן, פוספורוס וויטמינים, מה שהופך אותו לתוספת בריאה לתפריט היומי שלנו. בשל רמת הנתרן נמוכה והאפס של לקטוז, הפניר מועדף גם על ידי אלה הסובלים מהגבלות תפריט או אי סבלנות ללקטוז.
בשנים האחרונות, פניר זכה לפופולריות שלא נגמרת מעבר לתת-היבשת ההודית והפך לרכיב נפוץ ומוערך במטבחים בינלאומיים. טעמו הקרמי והגמישות שלו נותים לשפים רעיונות קולינרים חדשים ולמאכלים אהובים מסביב לעולם תוספת מפתיעה ומרעננת מומלץ להזמין בכל מסעדה הודית.
ניתן לקרוא עוד על פניר בויקיפידיה – https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%AA_%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%A8

1 review for פאניר – גבינה הודית

  1. דוד סילורה (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *