פעם ראשונה ששמעתי את המילה תמר הינדי, הייתי בטוח שזה זן מסויים של תמרים שמגודל בבקעת הירדן או משהו כזה, לא ממש הבנתי שזה לגמרי משהו אחר, התירגום לעברית הוא קצת מבלבל אבל באנגלית תכירו Tamarind, משם כבר התחלתי לחקור את הפרי המופלא הזה.

תמר הינדי הוא עץ הנישא עד לגובה של 18 מטרים , שמו הנרדף הינו "עץ הקקי" מכיוון שפירותיו נראים כמו גללים קטנים של קקי, העץ תורבת באסיה ומקורו באפריקה,  העץ המשגשג הזה הוא גם מקור אכילה לחיות רבות הניזונות מעליו, שורשיו החזקים ניטעים עמוק באדמה ומגיעים לרמת האקוויפר המקומי ובכך תורמים לחילחול המים ועליית מיי התהום, דבר שהוא מאוד חשוב במדינה (הודו) שבה מיים ראויים לשתייה בחסר גבוה.   
עץ תמר הינדי

תמר הינדי והמטבח האסייתי

התמר הינדי כאמור תורבת באסיה והוא מאוד נפוץ במטבח האסייתי ובפרט במטבח ההודי והתאילנדי, כיום הודו הינה המפיקה הגדולה ביותר של הפרי הזה (מדינת טאמיל נאדו מובילה בייצור הפרי) 

טעמו של התמר הינדי

התמר הינדי הוא בעל טעם מאוד ייחודי, חמיצותו מאוד מזכירה לימון ליים, אך איננה חזקה ומשתלטת כמו לימון הליים, בנוסף לחמיצותו הוא בעל גוון מתוק וצבעו השחור העז והסקסי  מוסיף עומק של צבעים לתבשילים,למטבלים ולמנות עצמן, באפריקה גם משתמשים בפרי בקינוחים אפריקאיים מקומיים. 

איך מבשלים איתו?

הכנתם תבשיל מעולה שאתם ממש ממש מתפארים ואוהבים אותו,  זה יכול להיות דג, פאד תאיי, חאריימה, דאאל עדשים, נזיד עם בשר, חמין של שבת ועוד עוד,  רוצים להוסיף לו צבע שחור יפה וטעם חמצמץ בעל גוון מתקתק ולהקפיץ את המנה לשמיים, אז קחו הצידה בקערה קטנה מהתבשיל הוסיפו מעט מהתמר הידני ערבבו ביחד וטעמו, יכול להיות שזה ממש עבד טוב ! אם כן הוסיפו לא הרבה לתבשיל שלכם, עד כפית, לא יותר לתבשיל שלכם, מאותו רגע והלאה תהפכו להיות מכורים לטעם הכל כך אופייני רק לתמר הינדי.  

איפה משיגים בארץ?

ניתן להשיג את התמר הינדי בכמה וכמה ווריסיות בארץ, למתחילים מומלץ להשתמש ב Tamicon , ניתן למצוא אותו בחנויות טבע או בכל חנות שמוכרת מוצרים אסייתיים, יחסית מאוד קל למצוא אותו. 
המוצר השני מגיע בצורתו לאחר פירוק הקליפה, המכונה על ידי המוכרים כ "גוש תמר הידני " , על מנת להשתמש יש צורך להרתיח את הגוש עם מים בסיר ולאחר מכן לסנן את שאריות הפרי עם מסננת על מנת להשתמש בתכולת הפרי. 

Tamicon
"גוש" תמר הינדי

כתיבת תגובה